בלוג

טרנד הכושר הלוהט-קיר טיפוס למבוגרים ולילדים

קיר טיפוס מהווה כיום, כטרנד הכושר המבוקש והמדובר ביותר בישראל, הן עבור ילדים והן עבור מבוגרים, מכל קשת הגילאים.
זה אומנם נכון, כי לתוכנית הטלוויזיה המצליחה והאהובה "נינג'ה ישראל" הייתה תרומה גדולה לעלייה בפופולאריות של קיר טיפוס לילדים, אבל לצד זאת גם אלו אשר מגיעים בעקבות התוכנית להתנסות, לרוב בוחרים להישאר ולהתמיד.
הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי קיר הטיפוס טומן בחובו חוויה מאתגרת, ייחודית ומהנה – וזאת כמובן, לצד היתרונות הבריאותיים הרבים של פעילות הטיפוס על הקיר.
בכדי ליהנות מכל אותם יתרונות אשר טמונים בקיר טיפוס, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בתבונה את מתחם הטיפוס ואם אתם תרים אחר קיר טיפוס בראשון לציון והסביבה, אין כל ספק כי מתחם האימונים "האקדמיה לנינג'ה" יספק מענה על מלוא הצרכים, הדרישות והציפיות.

מה חשוב לדעת על קיר טיפוס?
פעולת הטיפוס על גבי הקיר, מתבצעת ברוב המקרים, על מקטעים אשר אורכים בין 4 ל-6 דקות, במהלכם המטפס אמור לבצע מספר תנועות גוף משולבות של פלג הגוף העליון עם פלג הגוף התחתון – בכדי לבצע את אותן הפעולות, המטפס אמור להפעיל כוח של הזרועות, האצבעות וחגורת הכתפיים, כאשר, מכיוון שיש צורך לשמור גם על יציבות הגוף, מתרחש כיווץ של שרירי הליבה.
אם נחזור רגע ל"נינג'ה ישראל", מי שלא יצא לו לראות איך פעולת הטיפוס משפיעה בפועל השרירים ועל כוח האחיזה, חשוב שידע שעל פי מחקרים למטפסים יש כוח אחיזה הגדול בכשלושים אחוזים, בהשוואה לזה של ספורטאים מענפים אחרים.
מי שמבקש להבין בצורה ברורה וישירה, מהם היתרונות הפרטניים אותם קיר טיפוס מציע בעבורו, כדאי שיהיה מודע ליתרונות הבאים: פיתוח השרירים, עיצוב וחיטוב הגוף, תרומה לשיפור הגמישות,  סיוע בהתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז, יעילות גבוהה בשריפת קלוריות, פיתוח יכולות הריכוז והמיקוד, הגדלת תחושת המסוגלות ורשימת היתרונות עוד ארוכה..

 למי זה מתאים?
כפי שכבר הבנתם, קיר הטיפוס יכול להתאים לרוב האנשים – כאשר, אחד מהיתרונות הגדולים של הפעילות הוא באפשרות להתאים את רמת הקושי של הקיר כמו גם את משך זמן הטיפוס לכל אדם (בהתאם לגיל, יכולת ורצון).
מי שמתעניין בנושא של קיר טיפוס לילדים, ישמח לגלות שמדובר בענף ספורט אופטימאלי בעבורם, כאשר, לצד קשת היתרונות אשר צוינו, קיר טיפוס גם תורם במידה רבה, לשיפור הביטחון העצמי אצל הילדים – כאשר עם הדרכה מותאמת ונכונה, הם חווים במסגרת הטיפוס לא מעט הצלחות, שרק הולכים וגדלים בהתאם להתמדה ולהשקעה.
חשוב לציין כי טיפוס על קיר, מהווה כחוויה מאתגרת וכיפית במיוחד בעבור ילדים ולכן, ברוב המקרים, הם מיוזמתם מבקשים להתמיד ולהגיע לאימונים (הורים רבים מעידים שהילדים ממתינים כל השבוע בציפייה ובהתרגשות למועדי האימונים).

למה דווקא האקדמיה לנינג'ה?
אם גם אתם החלטתם לעשות את הצעד לעבר החוויה המספקת והמרגשת והיתרונות הרבים אשר טמונים בקיר הטיפוס, חשוב שתקפידו לבחור במתחם אימונים, אשר ערוך לספק מענה על מלוא הציפיות שלכם.
במתחם האימונים של האקדמיה לנינג'ה, ממוקם קיר טיפוס בראשון לציון אשר תוכנן בכדי להוות כמקום חווייתי, מקצועי וערכי עבור מטפסים בכל קשת הגילאים ובכל רמות האימון.
האימונים במתחם מתקיימים על ידי מאמנים מוסמכים, מהמובילים בתחומם.
מטפסים ומתאמנים, אשר עומדים בקריטריונים ספציפיים, יכולים להיכנס לנבחרות ולמנף את התחביב האהוב לרמה מקצועית.
אז כל שנותר לכם לעשות זה ליצור קשר ולעשות את הצעד הראשון בדרך להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמכם.